Brandshop
Twoja firma jest już świetna!
Twoje projekty, też powinny takie być.

Logo na stronę. Web 2.0

 

Logo do strony WEB 2.0 stanowić mogą znaki graficzne przyszłości. Styl ten jest tak popularny, szczególnie w branży IT, ze jest niemal wszechobecny. Jesteśmy specjalistami w tej dziedzinie i stworzymy logo Web 2.0, które będzie unikalne, odróżniające się od wszystkich innych na rynku. Jednak wielu ludzi nie zaznajomionych z tematem może zastanawiać się: co sprawia, że logo może być „logo Web 2.0”? Styl ten trudno wytłumaczyć, lecz łatwo wskazać na kluczowe jego elementy, jeśli wiesz, czego szukasz. Oto kilka aspektów, które mogą charakteryzować logo Web 2.0, lecz wystrzegaj się złych logo i konsekwencji ich używania.

logo-online

Duża, zaokrąglona czcionka. Do stworzenia logo Web 2.0 użyć można wielu czcionek, o ile są duże i okrągłe. Powodem tego jest przyjacielski i ciepły wizerunek, który wywołują. Ludzie postrzegają komputery jako swoich znajomych i przyjaciół, dlatego też łatwiej jest im zidentyfikować się z logo, które jest otwarte i zapraszające. Pogrubiona czcionka daje wyraz pewności siebie i trwałości, ponieważ grubsze litery są o wiele silniejsze, niż te cienkie.

 

Małe kawałki. W przypadku logo stron Web 2.0, wszystko podawane jest oglądającemu w małych kawałkach. Słowa są krótkie i zwięzłe, zwykle zapisane małą literą. Obrazy w tym stylu także są niewielkie i proste. Sprawia to, że oglądający szybciej zapamięta logo, bez poświęcaniu mu zbyt wiele uwagi. Dobry przykład stanowi logo Twitter’a, czyli logotypu serwisu społecznościowego. Jedno krótkie słowo i mały, niebieski ptaszek nie sprawiają, że można powiedzieć o nim bardzo dużo. Nikt tak naprawdę nie patrzy na nie, ale wszyscy je rozpoznają. To właśnie rozpoznawalność jest kluczowym elementem logo do stroy Web 2.0.

logo-na-strone

Jasne kolory. Wesołe, słoneczne barwy dominują w stylu logo Web. 2.0. Wiąże się to z przyjaznym wizerunkiem tego typu znaków graficznych. Klienci chcą, by ich komputer stanowił rozwiązanie, a nie problem. Logo Web 2.0 mówi, że ta konkretna firma oferuje miejsce, gdzie odpoczniesz i przyjemnie spędzisz czas.

 

Przyjazne obrazy z postaciami z kreskówek. Logo stron Web 2.0 przedstawiają zwykle przyjazne, okrągłe obrazy. Zwykle uwzględniają małe zwierzęta lub dziecięce kształty. Twitter jest na to dobrym przykładem, właśnie z powodu tego maleńkiego ptaszka – reprezentanta całej firmy. Elementy trójwymiarowe. To dość nowy dodatek, lecz staje się coraz bardziej popularny. Programy do obróbki grafiki komputerowej stają się coraz bardziej zaawansowane, a logo 3D coraz prostsze do zaprojektowania. Ponieważ wydają się być rzeczywiste, wywołują w ludziach wrażenie, że uczestniczą w czymś „naprawdę”, a nie przez ekran komputera.

logo-do-strony

Czy logo na stronę Web 2.0 wydają się dobrym wyborem w przypadku twojej firmy? Jeśli tak, porozmawiaj już dzisiaj z projektantem o tym, jak stworzyć przyjazny, barwny obraz, który nazwiesz swoim. Jeśli nie, porozmawiaj z projektantem jaki rodzaj logo byłby najlepszy dla twojej firmy. Specjalizujemy się w tworzeniu logo nie w zgodności z gatunkami, lecz zgodnie z potrzebami naszych klientów.

 

Darmowa oferta

- już za kilka chwil na Twojej skrzynce.

Napisz tu kilka słów o swoim projekcie:

Co otrzymam, bezpłatnie?

- Cennik usług,
- opis terminów i sposobu realizacji,
- gwarancję bezpieczeństwa i poufności,
- 100% bez spamu!

Prawa autorskie - Detektor Plagiatów | Logo i nazwa dla firmy | Mapa strony