Brandshop
Twoja firma jest już świetna!
Twoje projekty, też powinny takie być.

Logo zespołu

Tło projektu logotypu zespołu
Skuteczny wzór logo pomaga zespołowi stać się rozpoznawanym, podziwianym, zyskać zaufanie i dużą bazę fanów. Projekt logotypu jest najważniejszym elementem komercyjnej marki zespołu czy podmiotu rynkowego. Muzyka nie zawsze sprzedaje się sama, zespół musi dawać się sprzedawać i być atrakcyjny dla mas. Jeśli nowopowstały zespół potrafi to udowodnić, będzie lepiej przygotowany na podpisanie kontraktu z wytwórnią muzyczną. Kształty, kolory, czcionki i obrazy wykorzystywane w tworzeniu znaków graficznych zespołów są unikatowe i odróżniają się od innych logotypów na podobnym rynku.

Jeśli chodzi o muzykę, w logo powinien być przedstawiony zbiorowy wizerunek zespołu i rodzaj muzyki, którą tworzy. Zarówno nowopowstałe jak i dobrze prosperujące grupy muzyczne kładą duży nacisk na adaptację unikatowego logo, by być rozpoznawanym na całym świecie. Te obrazy pomagają fanom w zapamiętaniu ich, wpływając na pamięć wzrokową i tworząc długotrwały obraz kojarzony z ich muzyką.
logo-muzyczne
Logo zespołów muzycznych, które odniosły sukces są profesjonalnie zaprojektowane, by wywierać znaczący i długotrwały wpływ na umysły publiczności. Dobre znaki graficzne zespołów głównie pielęgnują konkretny rodzaj muzyki i cel zespołu.


Wykorzystanie kolorów w projekcie logotypu zespołu
Kolory wykorzystywane w znaku graficznym często zależą od konkretnego wizerunku zespołu oraz rodzaju muzyki, którą grają. Logotypy zespołów posiadające spójną paletę kolorów skuteczniej jej reprezentują i wyglądają bardziej profesjonalnie. Jasne kolory, takie jak czerwony, pomarańczowy oraz ich odcienie są często używane w tworzeniu logotypów zespołów rockowych. Ciemniejsze kolory, takie jak czarny, brązowy czy zielony są często wykorzystywane dla zespołów z dużo mroczniejszym wizerunkiem czy charakterem. Czarny kojarzy się ze śmiałością i indywidualizmem. Podobnie pomarańczowy jest kolorem, który sprawia, że logo wygląda bardziej energicznie i nadaje wizerunkowi zespołu wyrafinowany styl. Kombinacja kolorów powinna odzwierciedlać rodzaj muzyki granej przez zespół.
logo-muzyka

Wykorzystanie czcionek w projekcie logo
Większość logotypów zespołów wykorzystuje proste i modne, ale jednocześnie artystyczne czcionki. Krój pisma odgrywa kluczową rolę w stworzeniu dobrego logo zespołu. Przy projektowaniu logo zespołu rockowego często wykorzystuje się takie czcionki jak Arial Narrow, Forte, Freestyle Script i Britannic Bold. Te czcionki stylowo wyrażają charakter i rodzaj muzyki granej przez zespół. Dokładna nazwa zespołu sama staje się w takich wypadkach znakiem rozpoznawczym (logotypem). Wybranie właściwego obrazu jest ważne, jeśli chodzi o sukces zespołu.


Logotypy zespołów powinny w elegancki sposób odzwierciedlać mentalność generacji docelowej i odbiorców. Logo zespołu zwraca uwagę na muzykę poprzez swój styl. Dlatego podczas projektowania logo nie ma żadnych konkretnych ograniczeń, których należy się trzymać. Logo powinno być stworzone w nowoczesny i uderzający sposób, nadając zespołowi unikatowy styl.


 

Darmowa oferta

- już za kilka chwil na Twojej skrzynce.

Napisz tu kilka słów o swoim projekcie:

Co otrzymam, bezpłatnie?

- Cennik usług,
- opis terminów i sposobu realizacji,
- gwarancję bezpieczeństwa i poufności,
- 100% bez spamu!

Prawa autorskie - Detektor Plagiatów | Logo i nazwa dla firmy | Mapa strony